Günümüzde yürütülen pek çok işlem geçtiğimiz yıllara göre farklı şekilde yürütülmektedir. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte ihtiyaçlar ve beklentilerde gelişmektedir. Özellikle ticari alanda yürütülmekte olan işlemler için hız ve güvenlik büyük önem taşımaktadır. Bu önem taşıyan işlemlerden bir tanesi olarak kurye ve kargo gibi hizmetler görülmektedir. Ticari hayatta işlemlerin istenilen şekilde ve sorunsuz olarak yürütülebilmesinin en önemli unsuru olarak işlemlerin zamanında yapılmasıdır. Güneşli motorlu kurye hizmetleri bu beklentileri karşılamak üzere hızlı ve sorunsuz teslimat işlemi gerçekleştirmektedir. Eski kurye ve kargo hizmetlerinde karşılaşılan ve genelde ticari alanlarda sorun yaşatan gecikme, kırılma, dökülme ve benzeri sorunlar motorlu kurye hizmetlerinde yaşanmamaktadır.

Motosikletli Teslimatlar

Güneşli motor kurye hizmetlerinde teslimatlar motosikletler ile gerçekleştirilmektedir. Motosikletlerin bu amaçla tercih edilmesinde birkaç sebep öne çıkmaktadır. Öncelikle motosikletler diğer araçlara göre daha küçük ve pratik araçlardır. İstanbul ve trafik sorunu düşünüldüğünde gerçekten motosiklet ile yapılan işlemler hızlı şekilde gerçekleştirilebilmektedir. Trafiğin yoğun olduğu hatta durma noktasına geldi zamanlarda motosikletler diğer araçların arasından rahatlıkla geçerek yoluna devam edebilmektedir. Kurye işlemlerinde de bu avantajını kullanarak hızlı şekilde gideceği yere ulaşmaktadır. Motosiklet park konusunda da rahatlık sağlaması ile tercih edilen bir araç olmaktadır. Ancak motosikletlerin taşımacılık amacı ile üretilmemiş olması bunların taşıma kapasitesini etkilemektedir. Motosikletler sadece sürüş güvenliğini tehlikeye atmayacak boyut ve ağırlıktaki eşyaları taşıyabilmektedir.

Hızlı ve Güvenli Kurye Seçenekleri

Motorlu kurye hizmetleri hem ticari işletmelerin hem de gerçek kişilerin taşıma işlemlerini hızlı şekilde gerçekleştirebilmektedir. Güneşli moto kurye hizmetlerinde taşıma ve teslim işlemlerini hızlı ve güvenli şekilde yürütmek için iki seçenek sunmaktadır. Müşterinin tercihine göre ilk seçenekte teslimat işlemi doğrudan yapılmaktadır. Motosikletli kurye çalışanı taşınacak olan kutu, evrak ya da benzeri şeyleri teslim aldıktan sonra doğrudan teslimat adresine ulaşmaktadır. Bu işlem için sadece ulaşım süresi geçmektedir. Diğer seçenekte ise teslimat için özel bir saat veya saat aralığı belirlenmektedir. Bu durumda da kurye çalışanı teslimat için talep edilen saatin gelmesini bekleyerek teslimatı gerçekleştirmektedir. Her iki seçenekte de gecikmeden hızlı şekilde işlemler gerçekleştirilmektedir.